Úvod arrow O Maclaren

O Maclaren

Legendární britské kočárky

Owen MaclareZdroj: maclarenbaby.comn, zakladatel britské společnosti a věhlasné značky Maclaren, jako první na světě v roce 1967 vyvinul první skládací kočárek typu golfové hole (the B-01 baby buggy). Revoluce ve skládání kočárků se konala díky jedinečnému 3D skládání, kombinaci moderních materiálů při použití lehkého hliníku na konstrukci kočárku, díky čemuž golfky vážily pouhé 3 kg a zabraly stejně místa jako deštník (tzv. umbrella buggy). Od této chvíle bylo cestování s dítětem a kočárkem daleko příjemnější a jednodušší než s velkými a neskladnými kočárky.

Roku 1981 dostaly kočárky Maclaren přední aretovací kolečka a komfort jízdy se tak opět posunul o třídu výš. Značka MacLaren patří již 40 let mezi světové špičky výrobců kočárků. Golfky nás dnes obklopují na každém kroku a život bez nich si už ani neumíme představit. Kočárky Maclaren jsou na pomyslném vrcholu v bezpečnosti, kvalitě, komfortu a snadnosti skládání.

 

 

 

Historie společnosti Maclaren

1940

Owen Maclaren začíná svoji pozoruhodnou kariéru leteckého konstruktéra a inženýra. Mezi jeho úspěchy se řadí vynález podvozku, který letadlům umožňuje vzlétnout a přistát i v podmínkách bočního větru, či těsnicí zařízení umožňující stíhacím letounům Spitfire přežít, i když kulka pronikne chladičem.

1961

Na sklonku kariéry Owena Maclarena, po desetiletích významné práce coby leteckého inženýra, představuje Andrews Maclaren ze společnosti Maclaren první spotřební výrobek nazvaný Gadabout, přenosnou piknikovou sedačku s hliníkovým rámem, kterou bylo možné složit jako deštník.

1965

Inspirován narozením své vnučky, Maclaren mění moderní rodičovství vynálezem prvního skládacího golfového kočárku, čímž osvobozuje rodiče od těžkopádných klasických kočárků. Tento hliníkový kočárek vážící necelé 3 kg je možné složit podobně jako deštník. Tento a mno-hé další vynálezy jsou také patentovány.

1967

Owen Maclaren zahajuje produkci svého prvního golfového kočárku a vyrábí 1 000 kusů v přestavěných stájích svého sídla z 15. století v kraji Long Buckby. Během následující let přichází okamžitý úspěch a s ním i rozvoj celého kraje.

1976

Společnost v rámci svého neustálého vývoje výrobků rozšiřuje nabídku o kombinovaný golfový kočárek, který představuje cenově dostupný klasický kočárek, přenosnou korbičku a golfový kočárek v jednom. Společnost ve spolupráci s Imperial Chemical Industries také vyvinula odolné "balonové" pneumatiky pro pohodlnou jízdu. Roční produkce dosahuje téměř 600 000 kočárků, z nichž 230 000 je určeno k exportu. Pro jejich výrobu bylo použito okolo 6 500 km hliníkových trubek a 1,4 milionu metrů látky.

1978

Na uznání jeho přínosu na poli leteckého a dopravního konstruktérství králova Alžběta II. v roce 1978 uděluje Owenu Maclarenovi řád člena britského impéria (MBE). Dne 13. dubna toho roku Owen Maclaren umírá ve věku 71 let.

1981

Přes ztrátu svého zakladatele společnost Maclaren pokračuje v nastavování standardů pokroku a bezpečnosti pro celé odvětví. V roce 1981 přichází společnost Maclaren s prvním golfovým kočárkem s otočnými koly a propojenými brzdami pro větší bezpečnost, čímž se stává prvním výrobcem ve Spojeném království poskytující kočárek tohoto typu.

1984

Přichází další inovace; společnost Maclaren uvádí na trh první golfový kočárek, který je možné polohovat i do rovné plochy na spaní. Model nese jméno Dreamer a může být používán rodiči už i těch nejmenších. Dreamer zaznamenává okamžitý úspěch.

1991

Společnost Maclaren opět spouští revoluci celého odvětví, když představuje první kočárek s autosedačkou, díky kterému rodiče mohou přemístit své dítě z auta do kočárku bez toho, aniž by muselo opustit sedačku. Maclaren také uvádí na trh model s názvem Duette. Tento výrobek představuje první golfový kočárek pro dvojčata již od jejich narození, který je možné složit jako deštník a který se vejde do standardních dveří.

1992

Společnost Maclaren dodává 1 700 golfových kočárků do Euro Disney Resort v Paříži, čímž potvrzuje svoji pozici oficiálního dodavatele golfových kočárků do všech třech Disneyho zábavních parků.

2000

Společnost Maclaren uvádí na trh nový, technologicky špičkový model Techno, který se chlubí lehkou, a přesto masivní konstrukcí. Tento model představuje jeden z nejpopulárnějších kočárků v historii společnosti Maclaren. Společnost nyní prodává své kočárky zákazníkům po celém světě a vyváží do více jak 60 zemí.

2001

Společnost Maclaren jako první na světě uvádí na trh limitovanou edici golfových kočárků s titanovým rámem. Tento model si získává pozornost médii po celém světě, mimo jiné díky světoznámému britskému návrháři Billu Ambergovi, který pro kočárek navrhl sedačku, což jen dále zvýšilo standard v tomto odvětví.

2004

Na Den díkuvzdání je opětovně otevřen slavný obchod s hračkami FAO Schwarz na 5. avenue v New Yorku a společnost Maclaren má tu čest umístit zde svůj butik.

2005

Společnost Maclaren se i nadále snaží pozvednout úroveň kvality kočárků a navazuje spolupráci s návrhářem Philippem Starckem. Z této spolupráce vzniká řada výrobků nazvaná Maclaren by Starck Collection. Golfový kočárek z této řady následně v roce 2005 Time Magazine zařazuje na svůj Seznam luxusních a nejlepších výrobků za rok 2005.

2006

Společnost Maclaren oslavuje milník 40 let od uvedení svého prvního golfového kočárku novou kolekcí Maclaren Leather Collection, která zahrnuje i model CF6506, první kočárek s konstrukcí potaženou uhlíkovými vlákny a celokoženou sedačkou.

2007

Během "zlaté horečky" vychází speciální edice Maclaren GB type Au, zlatý golfový kočárek tohoto lehkého kočárku s rámem zlaté barvy z uhlíkových vláken a sedačky z tmavé kůže je vyrobeno pouze 20 kusů. Kočárek je dále doplněn několika luxusními prvky, jako například snímatelnou sponou ve tvaru "M" z 9-ti karátového zlata a vyšívaným znakem společnosti Maclaren. Do dnešní doby se jedná o nejluxusnější model společnosti Maclaren.

Společnost proniká na trh s kosmetikou prostřednictvím nové řady produktů komplexní osobní péče, vytvořenou pro uspokojení všech fyzických i emocionálních potřeb matek a jejich dětí. Výrobky obsahují pouze přírodní organické složky a 100 % esenciální oleje tak, aby obnovily harmonii a prohloubily vztah mezi matkou a dítětem.
Owen Maclaren vzdává poctu svým skotským kořenům a uvádí na trh kostkovaný golfový kočárek z tartanu obsahující klanové barvy modré, zelené a žluté. Ačkoliv se Owen Maclaren narodil ve městě Saffron Walden v anglickém Essexu, jeho příjmení a kořeny sahají ke klanu Maclarenů, kteří původně pocházejí z oblasti Lorn v Argyleshire ve Skotsku.

2008

4. srpen 2005 je svědkem 70. výročí uvedení stíhačky Spitfire do služeb britského RAF. Na památku této události a oslavu úspěchů Owena Maclarena je na trh uveden model s názvem Maclaren Spitfire. Kočárek je vhodný i pro děti po narození a obsahuje vložku z maskovacího vzoru. Model se navíc pyšní tradičním znakem RAF.

2009

V dubnu 2009 společnost Maclaren uvádí na trh model Techno XLR, který představuje novinku v podobě golfového kočárku vhodného pro děti od narození až po batolata. Tento kočárek 3v1 umožňuje uchycení autosedačky a nosítka pro ty nejmenší děti.

Společnost představuje cestovní systém Grand Tour (GT), první "crossover" mezi kočárky, inspirovaný crossovery neboli CUV z automobilního průmyslu. Tento model je navržen pro dosažení vysokého výkonu a stylu a připomíná 20. výročí vynalezení prvního cestovního systému společnosti Maclaren z roku 1989 nazvaného Super Dreamer.

2010 a 2011

Modely od společnosti Maclaren jsou nadále inovovány s ohledem na zajištění vysoké bezpečnosti a komfortu jak pro dítě, tak i rodiče.

Kočárky Maclaren jsou na pomyslném vrcholu v bezpečnosti, kvalitě, komfortu a snadnosti skládání.

 

Zdroj:  www.maclarenbaby.com